Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!
Sojourney Truth Norwegian

Galeria portretów na ogonach samolotów Norwegian Air

Jeśli korzystasz z transportu lotniczego, to zapewne zdarzyło Ci się obserwować samoloty przez okno terminala lotniskowego.  Wielkie maszyny startujące, lądujące i manewrujące po płycie lotniska zawsze są interesującym widokiem. To przecież niesamowite, że te kolosy potrafią lekko wznieść się w powietrze i pokonać tysiące kilometrów przenosząc nas w najodleglejsze zakątki naszej Ziemi.

Jednak takie obserwacje po pewnym czasie często przywodzą nas do podobnego pytania, dlaczego wszystkie samoloty danej linii lotniczej wyglądają tak podobnie? Na kadłubie tuż za kabiną pilotów zazwyczaj wielki napis z nazwą linii lotniczej, a na stateczniku (na ogonie) jej logotyp. Finezji w tym żadnej.

Jest jednak linia lotnicza, która inaczej wykorzystuje część malowania swoich samolotów. To operujący również w Polsce Norwegian, który na statecznikach umieszcza portrety poetów, naukowców, polityków, sportowców, działaczy społecznych i innych osób, które swoimi działaniami zmieniały otaczającą nas rzeczywistość. Początkowo na portretach uwiecznione były osoby z krajów skandynawskich, w miarę jednak ekspansji linii na inne kraje zaczęto również dodawać bohaterów z innych krajów.

Obejrzyj galerię portretów na samolotach Norwegian

Ciekawe statystyki

Bazując na danych z Wikipedii i serwisu PlaneSpotters dokonaliśmy kilku obliczeń, które prezentują statystykę portretów.

Aktualnie 140 samolotów spośród 173 w całej flocie ma statecznik ozdobiony portretem (stan na 11.04.2019) .

Narodowości

53 portrety prezentują osoby pochodzenia norweskiego, 20 pochodzenia duńskiego, 18 pochodzenia szwedzkiego i 4 pochodzenia fińskiego. Ogółem 95 spośród 140 portretów prezentuje Skandynawów.

Poza Skandynawami najliczniej reprezentowani są bohaterowie i bohaterki z Hiszpanii (12), Wielkiej Brytanii (11), Stanów Zjednoczonych (11) i Irlandii (6).

Pozostałe portrety prezentują jednego Argentyńczyka, dwóch Francuzów (bracia Montgolfier – dwa portrety po dwóch stronach jednego samolotu), oraz dwóch Włochów i jedną Włoszkę.

Procentowo rzecz ujmując reprezentacja narodowa wygląda następująco:

KrajReprezentacja narodowości na statecznikach w %% przychodów linii lotniczej z poszczególnych rynków
Norwegia38%20%
Dania14%7%
Szwecja13%9%
Hiszpania9%14%
USA8%17%
Wielka Brytania8%11%
Irlandia4%b/d
Finlandia3%3%
Włochy2%3%
Francja1%4%
Argentyna1%b/d
Niemcy0%2%
Inne kraje razem0%10%

Płeć i zawód

Obrazy widnieją na 140 statecznikach, z czego 38 razy sportretowano kobiety, a 102 razy mężczyzn. Procentowo daje to udziały 27% do 73%..

Najczęściej prezentowaną grupą są bezsprzecznie artyści, których portrety stanowią ponad połowę ogółu (dokładnie 78 portretów). Druga co do liczebności grupa podróżników występuje 13 razy, a trzecia – naukowcy – 9 razy.

Norwegian - statystyki portretów

Wśród kobiet zdecydowanie nadreprezentowane są artystki, których wizerunki stanowią 68% wszystkich sportretowanych kobiet. Nie występuje za to wśród nich ani jedna badaczka-naukowiec.

Artyści wśród mężczyzn to 51% wystąpień, podróżnicy – 12%, a naukowcy – 9%.

UNICEF jest jedyną organizacją, która znalazła się na statecznikach Norwegian. Występuje na trzech samolotach: Boeingu 737-800, Boeingu 737 MAX 8, oraz Boeingu 787-9 Dreamliner

 

Wszystkie zdjęcia na licencji Creative Commons 3.0 pochodzą ze strony media.norwegian.com.

 

autor: Bartosz Załęcki, aktualizacja: 11.04.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych