Koniec Joon Airlines. Air France przejmuje loty.

Już 26 czerwca linie lotnicze Joon wykonają swoje ostatnie operacje, a od następnego dnia zostaną przejęte przez Air France. Żaden lot nie zostanie jednak odwołany, ponieważ wszystkie połączenia zostaną przejęte przez AF.

Joon Airlines – nowy pomysł na linie lotnicze?

Air France powołał do życia Joon w grudniu 2017 roku jako linie lotnicze dla millenialsów. Oferta miała być dostosowana do stylu życia i możliwości finansowych dwudziestokilkulatków. Tak wówczas opisywał ten pomysł Jean-Michel Mathieu, dyrektor generalny Joon: “Pracując nad Joon, staraliśmy się zdefiniować zupełnie nową ofertę w branży lotniczej: nowoczesną, innowacyjną, kreatywną i młodą duchem.”

Może i plany były ciekawe, ale realizacja nie zwalała z nóg. Skoro głównym wyróżnikiem linii stały się uniformy personelu pokładowego i chodzenie przez nich w tenisówkach, to chyba niewiele wyszło z pierwotnych planów.

Decyzja zarządu Air France o zakończeniu działania Joon

Nie każdy nowy pomysł biznesowy ma szansę się sprawdzić na rynku, Joon jednak zaliczył naprawdę spektakularną porażkę. Ledwie rok po rozpoczęciu operacji Air France doszedł do wniosku, że nowa marka nie oferuje niczego, co stanowiłoby jakiekolwiek uzasadnienie dla jej dalszego trwania. Decyzją Zarządu ogłoszoną w styczniu 2019 Joon ma wykonać ostatni lot 26 czerwca, a następnego zostanie w całości wchłonięty pod skrzydła AF.

Flota Joon

Flota samolotów składała się z 16 maszyn Airbusa, dzięki którym linia mogła obsługiwać zarówno średnio- jak i długodystansowe loty. Linia korzystała z:

  • 7 samolotów A320-200 (174 miejsca pasażerskie),
  • 4 samolotów A321-200 (204 miejsca pasażerskie),
  • 5 samolotów A340-300 (278 miejsca pasażerskie).

autor: Bartosz Załęcki, aktualizacja: 03.10.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych