samolot na płycie lotniska

Linie lotnicze Germania złożyły wniosek o upadłość

Zarząd linii lotniczej Germania złożył do niemieckiego sądu wniosek o upadłość. Przewoźnik wstrzymał swoją działalność, co ogłosił w nocy w poniedziałku na wtorek. Dlatego żadne z planowych odlotów się nie odbędą, co postawiło pasażerów w trudnej sytuacji.

Problemy finansowe linii lotniczej trwały już od dłuższego czasu. Pomimo usilnych starań mających na celu poprawę sytuacji, nie udało się odzyskać płynności finansowej. Władze firmy winą za zaistniałą sytuację obarczają wzrost cen paliw oraz słabnący kurs euro w stosunku do dolara. Upadłość Germanii to drugi tego typu przypadek po Air Berlin, który zbankrutował w 2017 roku. 

Germania posiada 37 samolotów obsługujących głównie trasy z Niemiec na Bliski Wschód, północ Afryki oraz basen Morza Śródziemnego. Specjalizowała się w słonecznych, wakacyjnych kierunkach, przewożąc rocznie około 4 milionów pasażerów. Obsługiwała głównie loty czarterowe. Wniosek upadłościowy obejmuje zarówno linię lotniczą Germania, jak i dwie firmy zajmujące się obsługą techniczną: Germania Technik Brandenburg GmbH i Germania Flugdienste GmbH. 

Bankructwo linii oznacza problemy dla jej klientów, którzy wykupili bilety na sezon wakacyjny 2019. Ze względu na obecną sytuację prawną, nie mogą oni liczyć na loty zastępcze u innych przewoźników. 

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych