Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!
heathrow opóźnienie

Londyn Heathrow – opóźniony trzeci pas

Lotnisko Heathrow planuje budowę trzeciego pasa startowego, który ma zapewnić spółce rozwój zgodny z rosnącym popytem. Jednak plany rozbudowy zostały właśnie skonfrontowane z ekspertami z CAA (Civil Aviation Authority), a wyniki tych konsultacji wskazują na konieczność zmian w harmonogramie prac.

Eksperci CAA po dokładnych analizach wskazali, że pierwotny termin oddania nowego pasa (rok 2026) jest mało realistyczny. Za realny timing uznano rok 2027 lub 2028.

Ponieważ CAA analizowało również szacowany budżet prac, to warto go porównać z planami dotyczącymi polskiego Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Otóż trzeci pas na Heathrow (wraz z przebudową terminali i dróg kołowania) ma kosztować 2,9 mld funtów, czyli 14,5 mld złotych. W Baranowie niewiele więcej (16-19 mld zł) ma kosztować całe nowe lotnisko (tzw. komponent lotniczy). Jakie ostatecznie koszty poniesie Heathrow, a jakie CPK, czas pokaże.

Bezpośrednie połączenia z Polski do Londynu Heathrow realizują PLL LOT (z Warszawy Okęcie) oraz British Airways (Warszawa Okęcie oraz Kraków).

Źródła: CAA, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

autor: redakcja, aktualizacja: 29.12.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych