Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!
icelanair samolot

Odszkodowanie dla linii lotniczych za uziemienie samolotów

Islandzka linia lotnicza Icelandair osiągnęła pierwsze porozumienie z producentem samolotów Boeing 787 Max dotyczące odszkodowania za uziemienie części ich floty. Uziemienie takie jest konsekwencją dwóch wypadków lotniczych tych maszyn i obejmuje wszystkie tego typu samoloty.

Boeing prowadzi w tej sprawie dochodzenie i pracuje nad rozwiązaniem wszystkich problemów związanych z bezpieczeństwem lotów. Jednak linie lotnicze ponoszą w związku z tym nieplanowane koszty, ponieważ muszą w zastępstwie wynajmować inne maszyny, aby zrealizować planowane loty.

Wg serwisów branżowych Icelander wynegocjował odszkodowanie w wysokości 140 mln dolarów za okres liczony do końca lipca tego roku. Odszkodowanie prawdopodobnie jeszcze wzrośnie, ponieważ samoloty typu MAX nadal pozostają uziemione. Sytuacja nie zmieni się prawdopodobnie do końca tego roku.

Przypomnijmy, że tego typu samoloty zostały zakupione również przez polskich przewoźników LOT i Enter Air. Brak jednak oficjalnych informacji o tym jak przebiegają spory o odszkodowanie prowadzone przez te linie.

aktualizacja: 29.09.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych