samolot na płycie lotniska

WOW Air ogłosiło upadłość – wszystkie loty odwołane, pasażerowie nie mogą wrócić do domów

Wszystkie loty linii WOW Air zostały odwołane. Islandzki przewoźnik ogłosił, że ma problemy finansowe, a w związku z tym zawiesza swoją działalność.

WOW Air jest linią lotniczą słynącą z tanich połączeń transatlantyckich. W czwartek władze firmy ogłosiły natychmiastowe wstrzymanie swojej działalności, pozostawiając setki pasażerów samym sobie. 

Zgodnie z oświadczeniem prasowym WOW Air, klienci linii chcący wrócić do domu powinni zgłosić się do innych linii lotniczych, które być może zastosują specjalne zaniżone taryfy ratunkowe.

Z pomocą przyszedł m.in. Icelandair. Przewoźnik ogłosił, że oferuje obniżone ceny pasażerom, którzy utknęli podczas podróży przez Islandię. Bilety w niższych cenach są dostępne dla osób, które mają wykupione bilety powrotne w WOW Air między 28 marca a 11 kwietnia. Oczywiście wszystko zależy od dostępności miejsc w danym locie.

Pomoc dla osób niemogących wrócić do domu zaoferowali także Norwegian, Easyjet, Wizz Air, British Airways, Virgin Atlantic i XL Airways. Nawet pośrednicy sprzedający bilety, tacy jak Hopper, ogłosili że będą zwracać pieniądze pasażerom. Osoby, które zakupiły bilety używając karty kredytowej, mogą starać się o zwrot przelewu. Wszystkie osoby poszkodowane nagłym zakończeniem działalności WOW Air mogą się ubiegać o odszkodowanie.

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych