Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!

Reklamacja Enter Air

Enter Air zastrzega, że reklamacja powinna być złożona wyłącznie na piśmie i przesłana na adres firmy. W Refundis uważamy, że jest to niedopuszczalny anachronizm i zapraszamy Państwa do złożenia reklamacji w Enter Air z pomocą firmy Refundis, gdzie wszystkie formalności uzgodnimy online. Na początek zapraszamy do naszego internetowego formularza dla poszkodowanych, za pomocą którego otrzymają Państwo bezpłatną informację o wysokości odszkodowania.

 

Krok po kroku – reklamacja w Enter Air

 

Minimalny potrzebny czas: 30 dni.

Reklamacja lotu w Enter Air odbywa się w kilku etapach.

 1. Analiza wniosku przed zgłoszeniem (tylko dla Klientów Refundis) [1/6]

  euroNajpierw dokładnie analizujemy Państwa zgłoszenie, aby zweryfikować szanse na uzyskanie odszkodowania i jego wysokość. W tym celu sprawdzamy informacje ze stacji meteo, zapisy startów i lądowań, odległości, czasy, itp.

 2. Pismo reklamacyjne [2/6]


  Przygotowując pismo reklamacyjne należy dokładnie opisać zdarzenie oraz przekazać dowody obecności na pokładzie samolotu lub stawienia się na boarding. Pamiętajmy jednak, aby nie wysyłać do przewoźnika oryginałów kart pokładowych czy innych dokumentów, ponieważ mogą się one przydać w przypadku rozprawy sądowej.

 3. Odpowiedź od Enter Air [3/6]

  Jeśli odpowiedź od Enter Air dotycząca naszej reklamacji jest negatywna (co nie będzie zaskoczeniem), to pamiętajmy, że nie należy od razu ustępować. Przecież nic w tym dziwnego, że linie lotnicze nie chcą wziąć na siebie winy za spóźnienie.

 4. Analiza odpowiedzi od Enter Air [4/6]

  Zanim przejdziemy do kolejnego etapu sporu, to bardzo dokładnie przeanalizujemy pismo od przewoźnika. Naszym celem na tym etapie jest przyjęcie jak najlepszej strategii dochodzenia naszej rekompensaty.

 5. Wysyłka merytorycznej odpowiedzi [5/6]

  Wymiana pism z przewoźnikiem może być długotrwała, a czasu na uzyskanie pozytywnego rozstrzygnięcia nieustannie ubywa. W Polsce mamy na to 12 miesięcy, a to naprawdę niewiele, kiedy linia lotnicza zastrzega sobie 30 do 60 dni na każdą odpowiedź…

 6. Wypłata odszkodowania [6/6]

  Jeśli spór kończy się sukcesem, to następuje wypłata odszkodowania, co stanowi oficjalny koniec postępowania.

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

 

Prawo do odszkodowania od Enter Air

 

Prawo takie ustanowiono rezolucją Parlamentu Europejskiego nr WE261/04 i wielokrotnie potwierdzono przez wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pamiętajmy, że żaden zapis w regulaminach przewoźnika czy biura podróży nie może nas takiego prawa pozbawić, o ile okoliczności opóźnienia lub odwołania lotu wskazują na winę przewoźnika.

Zakłócenia lotu mogą mieć bardzo różne przyczyny i być wynikiem zarówno decyzji ludzkich jak również tzw. niezależnych okoliczności. Pasażerowie nabywają prawo do odszkodowania, gdy zakłócenie wynikało z zaniedbań linii lotniczej. Więcej dowiesz się w artykule prawa pasażerów.

 
odszkodowanie bez ryzyka

  BEZ RYZYKA  

odszkodowanie na jasnych zasadach

  JASNE WARUNKI  

jak działamy?

  PROSTO I WYGODNIE  

odszkodowanie bez ryzyka
  BEZ RYZYKA  
Całość kosztów związanych z obsługą roszczenia bierze na siebie Refundis. Wynagradzasz nas tylko, jeśli odzyskamy Twoje odszkodowanie.

odszkodowanie na jasnych zasadach
  JASNE WARUNKI  
Wynagrodzenie naszej firmy to zazwyczaj 25% brutto wartości odszkodowania (35% brutto, gdy sprawę musimy oddać do sądu).

jak działamy?

  PROSTO I WYGODNIE  
Organizacja całego procesu reklamacyjnego, pisma, odwołania, a także reprezentacja w sądzie – to wszystko jest naszą odpowiedzialnością. Nie musisz się tym przejmować.

Wysokość reklamacji

 

Od 3 do 4 godzin opóźnieniaWięcej niż 4 godziny opóźnieniaLot odwołanyOdległość
€250€250€250Mniej niż 1500 km
€400€400€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400€400€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300€600€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE
Od 3 do 4 godzin opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Więcej niż 4 godziny opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Lot odwołanyOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600Loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE

 

Czas na złożenie reklamacji

 

Zawsze rekomendujemy, aby reklamacje składać niezwłocznie. Polskie prawo przewiduje dla rekompensat lotniczych bardzo krótki, zaledwie dwunastomiesięczny termin na uzyskanie odszkodowania. Po tym okresie pasażer może stracić prawo do dochodzenia roszczenia przed polskimi sądami, dlatego nie warto zwlekać.

 

Powiązane artykuły

 

 

aktualizacja: 22.11.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych