Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!

Reklamacja Finnair

Reklamacja w Finnair jest możliwa do złożenia na stronie www przewoźnika. Jeśli chciałbyś uniknąć biurokracji i zwiększyć szansę na odszkodowanie, to wniosek o rekompensatę możesz złożyć z pomocą firmy Refundis poprzez nasz formularz dla poszkodowanych.

Krok po kroku – reklamacja w Finnair

Minimalny potrzebny czas: 7 dni.

Przebieg procedury reklamacyjnej w Finnair.

 1. Analiza wniosku przed zgłoszeniem (tylko dla Klientów Refundis)


  W pierwszym kroku dokładnie analizujemy zgłoszenie, aby przyjąć właściwą linię ubiegania się o odszkodowanie. W tym celu analizujemy dane meteorologiczne, dane z lotnisk, odległości i czasy, itp.

 2. Uzupełnienie formularza reklamacyjnego


  Wniosek reklamacyjny na stronach Finnair można wypełnić w kilku językach, jednak nie ma wśród nich języka polskiego. Finnair nie umożliwia tym samym wyboru preferowanego języka, w jakim będzie się z nami komunikować mailowo lub telefonicznie (podanie numeru telefonu jest obowiązkowe).
  W formularzu szkody niezbędne jest również podanie dokładnych danych lotu, imienia i nazwiska, a także wybór formy ewentualnej rekompensaty. Finnair podobnie jak wiele innych linii kusi wypłatą w postaci vouchera zamiast gotówki. Voucher taki, pomimo tego, że jest w nieco wyższej kwocie, najczęściej ostateczne pozostaje niewykorzystany. Dlatego radzimy naszym Klientom – zawsze wybierajcie gotówkę.

 3. Odpowiedź od Finnaira

  a) pozytywna – brawo, należysz do tej specjalnej grupy osób, którym roszczenie uznano już na pierwszym etapie reklamacji. Wielu nie miało takiego szczęścia.
  b) negatywna– dla naszej firmy w żadnym wypadku nie jest to powód do zakończenia postępowania. Przecież nic w tym dziwnego, że linie lotnicze nie poczuwają się tak łatwo do pełnej winy za opóźnienia. Trzeba będzie udowodnić to na kolejnych etapach.

 4. Analiza odpowiedzi Finnaira

  Zanim przejdziemy do kolejnego etapu sporu, to bardzo dokładnie przeanalizujemy pismo od linii lotniczej. Chcemy na tym etapie przyjąć jak najlepszą strategię dochodzenia wierzytelności.

 5. Wysyłka merytorycznej odpowiedzi

  Staramy się w miarę możliwości i posiadanych danych dowodowych jak najbardziej skrócić okres wymiany stanowisk z przewoźnikiem i albo uzyskać szybką wypłatę, albo skierować sprawę do sądu.

 6. Wypłata odszkodowania

  Jeśli spór kończy się sukcesem, to następuje wypłata odszkodowania, co stanowi oficjalny koniec postępowania.

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

Czy mam prawo do odszkodowania od Finnair?

To zależy przede wszystkim od okoliczności, w których doszło do zakłócenia lotu oraz… od naszej dokładności.

Okoliczności zakłócenia lotu mogą być bardzo różne i zależeć zarówno od decyzji ludzkich jak również od tzw. niezależnych okoliczności. Generalnie rzecz biorąc prawo do odszkodowania may wtedy, gdy zakłócenie wynikło z działań lub zaniedbań przewoźnika. Szczegóły tego tematu można zgłębić w artykule prawa pasażerów.

Wysokość reklamacji

Od 3 do 4 godzin opóźnieniaWięcej niż 4 godziny opóźnieniaLot odwołanyOdległość
€250€250€250Mniej niż 1500 km
€400€400€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400€400€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300€600€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE
Od 3 do 4 godzin opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Więcej niż 4 godziny opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Lot odwołanyOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600Loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE

Czas na złożenie reklamacji

Naszym Klientom zawsze mocno rekomendujemy, aby reklamacje składali niezwłocznie. Polskie prawo przewiduje dla rekompensat lotniczych bardzo krótki, zaledwie roczny termin “przydatności do spożycia”. Po tym czasie pasażer traci prawo dochodzenia odszkodowania przed polskimi sądami.

Inne artykuły

 

aktualizacja: 15.11.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych