Odszkodowanie za opóźniony lot czarterowy Enter Air

  • Odszkodowanie za opóźniony lot czarterowy Enter Air przysługuje, jeśli opóźnienie lotu z winy przewoźnika wyniesie ponad 3 godziny.
  • W przypadku lotów czarterowych (najczęściej wakacyjnych) duże opóźnienia mogą niestety zepsuć cały wyjazd wakacyjny. Dlatego warto starać się o rekompensatę w wysokości 250, 400, a nawet 600 euro.
  • Wysokość odszkodowania możemy sprawdzić dla Ciebie, jeśli podasz nam podstawowe dane dotyczące lotu – SPRAWDŹ BEZPŁATNIE .

Czy przysługuje mi odszkodowanie za opóźniony lot czarterowy Enter Air?

Odszkodowanie za opóźniony lot Enter Air będzie przysługiwać, jeśli będzie spełnionych kilka warunków. Pierwszym z nich jest posiadanie dokumentu podróży. W przypadku lotów czarterowych często takim potwierdzeniem będzie rezerwacja wyjazdu z biura podróży. Warto sprawdzić, czy w potwierdzeniu takim występuje nazwa linii lotniczej, która obsługuje lot.

Drugim warunkiem jest faktyczna wina linii lotniczej. Czasami opóźnienie wynika z pogody, czasami z winy personelu lotniska, a czasami decydują względy bezpieczeństwa. Zawsze jednak warto sprawdzić, czy Twój przypadek może podlegać odszkodowaniu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy twój lot kwalifikuje się do odszkodowania, to wypełnij formularz.

Jeśli chcesz sprawdzić wysokość potencjalnego odszkodowania, to możesz również przeczytać artykuł o opóźnionych lotach.

odszkodowanie bez ryzyka

  BEZ RYZYKA  

odszkodowanie na jasnych zasadach

  JASNE WARUNKI  

jak działamy?

  PROSTO I WYGODNIE  

odszkodowanie bez ryzyka
  BEZ RYZYKA  
Całość kosztów związanych z obsługą roszczenia bierze na siebie Refundis. Wynagradzasz nas tylko, jeśli odzyskamy Twoje odszkodowanie.

odszkodowanie na jasnych zasadach
  JASNE WARUNKI  
Wynagrodzenie naszej firmy to zazwyczaj 25% brutto wartości odszkodowania (35% brutto, gdy sprawę musimy oddać do sądu).

jak działamy?

  PROSTO I WYGODNIE  
Organizacja całego procesu reklamacyjnego, pisma, odwołania, a także reprezentacja w sądzie – to wszystko jest naszą odpowiedzialnością. Nie musisz się tym przejmować.

Kto może się ubiegać o odszkodowanie za opóźniony lot Enter Air?

Specyfiką czarterów jest fakt, że często latamy nimi w parach lub większymi grupami. Odszkodowanie za lot czarterowy Enter Air (opóźniony lub odwołany) przysługuje  tym osobom, które miały wykupione miejscówki. To znaczy, że dzieci do 2 lat zazwyczaj nie będą miały prawa do odszkodowania, gdyż podróżują u rodziców na kolanach. Jednak ta interpretacja może się zmieniać z czasem, ponieważ pojawiają się już pierwsze wyroki sądów wskazujące  na prawo do rekompensaty również dla niemowląt. Póki co jednak są to wyroki sądów z innych krajów.

Dzieci i młodzież w wieku pomiędzy 2 a 18 lat mają wykupione własne miejsce i są uprawnione do rekompensaty. Ponieważ nie posiadają jednak pełnej zdolności do czynności prawnych, to reprezentować ich musi rodzic lub opiekun prawny.

Pełnoletni pasażerowie mogą ubiegać się o rekompensatę samodzielnie lub całą grupą. Najłatwiej jest wystąpić o roszczeniem wspólnie całą podróżującą rodziną/grupą.

Oczekiwanie na odszkodowanie w przypadku czarterów

Zazwyczaj odzyskiwanie rekompensaty od linii czarterowych przeciąga się w czasie. Trzeba być cierpliwym i dokładnym, aby nie dostarczyć pretekstu do odrzucenia roszczenia. Od zgłoszenia do wypłaty należnych pieniędzy mogą minąć miesiące: 3, 6, 12 albo i więcej. Dodajmy też, że zdarzają się błyskawiczne wypłaty, niestety nie dość często.

 

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

 

Enter Air – o przewoźniku

Linie lotnicze Enter Air powstały w listopadzie 2009 roku, aby swój pierwszy lot odbyć 25 kwietnia 2010 roku z Polski do Tunezji. Początkowo linia korzystała z dwóch samolotów B737-400.

W zimie 2011/2012 Enter Air zaczął latać regularnymi rejsami na Sri Lankę i do Bangkoku. Jeszcze w tym samym sezonie 16 grudnia 2011 linia przewiozła milionowego pasażera.

Enter Air jest spółką publiczną notowaną na giełdzie warszawskiej. Debiut na GPW nastąpił 14 grudnia 2015 roku. Celem wejścia na giełdę było pozyskanie środków na rozwój działalności firmy. Co najmniej od 2012 roku firma notuje stały wzrost zysku netto, który w 2017 roku osiągnął 58 milionów złotych.

Flota Enter Air

Flota Enter Air to 19 samolotów Boeing 737-800 oraz 2 nowe samoloty B737 MAX 8. Większość samolotów we flocie liczy sobie pomiędzy 15 a 20 lat, jednak Enter Air rozpoczął odmładzanie floty zamawiając sześć zupełnie nowych “MAX-ów”.

Biura podróży a odszkodowanie za lot czarterowy Enter Air

Enter Air obsługuje największych tour operatorów działających w Polsce, ale także rozwija się na innych rynkach europejskich. Rainbow Tours, Itaka, TUI czy Coral Travel regularnie wysyłają swoich klientów na wakacje samolotami Enter Air do wszystkich najpopularniejszych wakacyjnych portów lotniczych jak Hurgada, Sharm-el-Sheik, Marsa Alam czy Djerba.

Zgłaszając roszczenie za opóźniony lot trzeba pamiętać, że odszkodowanie wypłaca operator lotu, czyli właśnie np. Enter Air. W myśl przepisów biura podróży nie ponoszą odpowiedzialności za opóźnienia lub źle zrealizowane usługi lotniczego przewozu pasażerskiego.

Artykuły o Enter Air

 

aktualizacja: 22.11.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych