Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!

Odwołany lot – Warszawa

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o należnym odszkodowaniu.

Jeśli zdarzył Ci się odwołany lot, a Warszawa-Okęcie lub Warszawa-Modlin to jedno z lotnisk na trasie, to prawdopodobnie możesz ubiegać się o odszkodowanie od linii lotniczej.

Warszawa najczęściej ma pecha do odwołania lotów na kierunkach Tel Aviv, Tallin, Praga, Moskwa, Frankfurt, Amsterdam, Hurgada, Antalya. Oczywiście ze względu na rozległą siatkę połączeń odwołania zdarzają się również na wielu innych trasach do Brukseli, Londynu, Budapesztu, Malagi i innych.

Jeśli byłeś pasażerem któregoś z wymienionych lotów lub Twój lot z lub do lotniska Warszawa-Okęcie lub Warszawa-Modlin został odwołany, to zgłoś sprawę w Refundis.

Odszkodowanie za odwołany lot z Warszawy z Refundis

Dlaczego warto

 • Bez ryzyka. Za usługę płacisz tylko w przypadku, gdy z sukcesem wygramy spór z przewoźnikiem.
 • Minimum formalności dla Klienta, ponieważ wysyłaniem wezwań, wyjaśnień, ponagleń i całym obiegiem dokumentów zajmujemy się my.
 • Nasze kompetencje to suma doświadczeń Refundis i współpracującej z nami kancelarii.
 • Zaufaj, że nie zrezygnujemy po pierwszej odmowie linii lotniczej. Niestety coraz częściej postępowania są nadmiernie przeciągane przez przewoźników, a przez to poszkodowani pasażerowie rezygnują zmęczeni niekończącą się wymianą korespondencji. Refundis nie zrezygnuje, dopóki nie wyjaśni całej sprawy.

Przejrzyste warunki

Wysokość wynagrodzenia Refundis to najczęściej 25% kwoty odszkodowania obejmujące:

 • doświadczenie i wiedzę naszego zespołu,
 • pracę działu obsługi Klienta, analityka, prawnika,
 • opłaty za dostępy do specjalistycznych baz danych,
 • koszty administracyjne i biurowe,
 • podatki (23% podatku VAT, 18% podatku CIT, 1% podatku od czynności cywilno-prawnych).

Jeśli sprawa trafia do organów administracyjnych lub sądowych, to kwota wynagrodzenia rośnie do 35%, ponieważ ponosimy dodatkowe koszty:

 • opłaty administracyjne i sądowe,
 • koszty reprezentacji podczas rozpraw,
 • organizacja dojazdów.

Ponieważ działamy w modelu success fee, to koszty i ryzyko po stronie Klienta wynoszą zawsze 0 zł.

Wszystkie szczegóły możesz zawsze sprawdzić w naszym Regulaminie, który otrzymasz również mailem wraz z umową.

Warszawa – Okęcie – o lotnisku

Lotnisko w Warszawie na Okęciu jest największym polskim lotniskiem, które obsługuje 1/3 pasażerów na terytorium naszego kraju. Lotnisko na Okęciu zaczęło obsługiwać pasażerów w 1934 roku z założeniem, że jest to funkcja tymczasowa lotniska. Po wojnie jednak zrewidowano plany czyniąc z Okęcia centralny port lotniczy. W następstwie tej decyzji Okęcie stopniowo się rozwijało, by w 1992 roku oddać do użytku nowy Terminal. Jeszcze większą rozbudowę lotnisko przeszło w latach 2012-2015. Ponieważ w ostatnich latach trwają pracę nad utworzeniem nowego centralnego lotniska w Baranowie, to przyszły status Okęcia jest niejasny.

Loty rejsowe z Warszawy-Okęcia realizowane są przez wszystkie wiodące linie lotnicze obecne w polskiej przestrzeni powietrznej z wyjątkiem Ryanaira, ponieważ toczy on wieloletni spór z lotniskiem. Najważniejszą linią lotniczą Okęcia jest PLL LOT, który ma tutaj swoją główną bazę. Inne znaczące linie to Wizz Air, Lufthansa czy Air France, a w lotach czarterowych również Enter Air i Smartwings.

Nazwa portu lotniczegoLotnisko Chopina w Warszawie
Kod ICAOWAW
Liczba pasażerów (2018)17 737 231
Pobliskie hotele
(noclegi w razie odwołania lotu)
Mariott Courtyard, Renaissance, Hampton by Hilton, Vienna House |
mapa

Warszawa – Modlin – o lotnisku

Lotnisko Warszawa-Modlin uruchomione zostało w 2012 roku. Od samego początku działalności rozwój portu jest utrudniony, ponieważ lotnisko mierzy się z kłopotami infrastrukturalnymi oraz własnościowymi. Pomimo tych trudności jest jednym z sześciu największych w Polsce i z roku na roku obsługuje coraz większą liczbę pasażerów.

Kluczową linią lotniczą w Modlinie jest Ryanair, który obsługuje stąd wszystkie swoje loty dla aglomeracji warszawskiej. Lotnisko stara się również przyciągać linie czarterowe.

Nazwa portu lotniczegoMazowiecki Port Lotniczy Warszawa – Modlin
Kod ICAOWMI
Liczba pasażerów (2018)3 080 699
Pobliskie hotele
(noclegi w razie odwołania lotu)
Hotel Royal, Modlin Palace, Hotel Sokołowska |
mapa

odwołany lot - warszawa - Refundis

 

 

 

 

 

aktualizacja: 25.09.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych