Odszkodowanie za opóźniony lot Austrian Airlines

Odszkodowanie za opóźniony lot Austrian Airlines należne jest pasażerom na podstawie rozporządzenia WE 261/2004, które reguluje zasady przyznawania takich rekompensat. W niniejszym artykule znajdziesz informacje:

  • jakie są zasady przyznawania odszkodowań,
  • o jakie odszkodowanie możesz się starać,
  • jak może Cię w tym wesprzeć Refundis.

Odszkodowanie za opóźniony lot Austrian Airlines – czy dla mnie?

opóźniony lot austrian airlinesAustrian Airlines musi wypłacić odszkodowanie, jeśli to z jego winy pasażerowie nie dotarli do celu podróży lub dotarli tam z dużym opóźnieniem. Aby jednak skutecznie dochodzić rekompensaty, pasażer musi udowodnić swoją obecność na pokładzie samolotu lub gotowość odbycia podróży. Dlatego warto zebrać wszystkie karty pokładowe, dowody rezerwacji czy bilety, które o tym świadczą.

Przewoźnik lotniczy może uznać swoją winę, ale wcale przecież nie musi. Może odrzucić wniosek o odszkodowanie z różnych względów, najczęściej jednak linie powołują się na nadzwyczajne okoliczności. To oczywiście nie wyczerpuje możliwości dalszego dochodzenia należnego odszkodowania. Niestety doświadczenie wskazuje, że bardzo wielu pasażerów w tym momencie rezygnuje, zamiast przekazać sprawę ekspertom.  W Refundis przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy, czy wg naszej wiedzy i doświadczenia rekompensata jest możliwa do uzyskania.

W razie opóźnień lotów warto pamiętać o kolekcjonowaniu również wszelkiej komunikacji od linii lotniczej, ponieważ może ona znacząco ułatwić ewentualne postępowanie sądowe. Róbmy zdjęcia, zachowujmy sms-y, nie kasujmy e-maili od Austrian Airlines, gdyż może się nam to bardzo przydać podczas ubiegania się o odszkodowanie.

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

Odszkodowanie za opóźniony lot Austrian Airlines – wartość

Wysokość należnego odszkodowania szacowana jest na podstawie kilku wpływających na siebie parametrów. Najlepszym przybliżeniem możliwych wysokości rekompensat jest poniższa tabela, która uwzględnia rzeczywisty czas opóźnienia i odległość między portem pierwotnym a docelowym.

Od 3 do 4 godzin opóźnieniaWięcej niż 4 godziny opóźnieniaLot odwołanyOdległość
€250€250€250Mniej niż 1500 km
€400€400€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400€400€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300€600€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE
Od 3 do 4 godzin opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Więcej niż 4 godziny opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Lot odwołanyOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600Loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE

Odszkodowanie z Refundis – czy warto?

Oczywiście zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Nasi Klienci najczęściej decydują się na współpracę, gdy upewnią się co do następujących zasad.

  • “Niczego nie ryzykuję” – to prawda. Całość ryzyka leży po stronie Refundis. Za nasze usługi zapłacisz nam dopiero wtedy, gdy zostanie wypłacone odszkodowanie.
  • “To jest proste” – jak najbardziej. Przekazujesz nam wszelkie informacje o locie, podpisujesz stosowne dokumenty i dalsza praca jest po naszej stronie. To my kontaktujemy się z liniami lotniczymi, lotniskami i urzędami. To Refundis weryfikuje zgodność ze stanem faktycznym informacji od linii lotniczych. To nasi konsultanci pilnują terminów i informują Klientów o znaczących postępach w sprawach.
  • “Nie zajmuję się rzeczami, na których nie muszę się znać” – oczywiście. Choć warto, żeby każdy z nas znał podstawy prawa, to wchodzenie w szczegóły i zawiłości przepisów warto pozostawić ekspertom. Szczególnie, gdy chodzi o dokładne analizy i porównywanie zgodności zapisów w regulaminach lotów z przepisami prawa w różnych krajach.
  • “Im się opłaca tylko wtedy, kiedy i mi się opłaca” – tak to działa. Jeśli nie uzyskamy Twojego odszkodowania, to cała nasza praca pójdzie na marne. Ten model wymusza na nas efektywność i sprawność w działaniu.

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

Austrian Airlines – opinie pasażerów

6,3/10 – średnia ocena Austrian Airlines wg użytkowników serwisu pasażer.com (na dzień 25 kwietnia 2019r.)

3,8/5 – średnia ocena Austrian Airlines wg użytkowników serwisu eSky.pl (na dzień 25 kwietnia 2019r.)

4/5 – średnia ocena Austrian Airlines wg użytkowników serwisu TripAdvisor.com (na dzień 25 kwietnia 2019r.)

82% – rating Austrian Airlines na podstawie użytkowników serwisu FlightRadar24.com (na dzień 25 kwietnia 2019r.)

Austrian Airlines – o przewoźniku lotniczym

Kod IATA: OS

Kod ICAO: AUA

Data założenia: 1957

Linia lotnicza powstała w 1957 roku z połączenia Air Austria i Austrian Airways, aby utworzyć nową spółkę lotniczą o statusie narodowego przewoźnika. Początkowo linie operowały głównie na kontynencie europejskim, a pierwszy transatlantycki lot odbył się dopiero 12 lat po utworzeniu linii na trasie z Wiednia do Nowego Jorku. Oferta lotów długodystansowych na dobre rozwinęła się w latach 90-tych ubiegłego wieku, gdy Austrian z powodzeniem otworzył linie od Chin i Południowej Afryki.

W roku 2000 linie przystąpiły do sojuszu Star Alliance, a w kolejnych latach koncentrowały swój lokalny rynek skupując pomniejsze linie lotnicze. Niestety jednak z czasem wyniki finansowe Austrian Airlines zaczęły się znacząco pogarszać i rząd Austrii podjął ostateczną decyzję o sprzedaży linii. Nabywcą została Lufthansa i od 2009 roku to ona jest głównym właścicielem Austrian Airlines.

Wg raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego Austrian Airlines przewiózł z lub do polskich lotnisk w 2018 roku niespełna 200 000 pasażerów, co plasuje go dopiero na 18 pozycji na naszym rynku. Dla porównania w tym samym roku Lufthansa obsłużyła w Polsce 2,2 mln pasażerów, KLM 546 000 pasażerów, a Finnair – 223 000.

 

 

 

aktualizacja: 25.04.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych