Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!

Odszkodowanie za opóźniony lot easyJet

easyJet powinien wypłacić odszkodowanie za opóźniony lot w przypadku, gdy spóźnienie wyniosło ponad 3 godziny i było zawinione przez linię lotniczą. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się:

 • jakich dokumentów będziesz potrzebować w procesie odszkodowawczym,
 • o jaką kwotę możesz się ubiegać,
 • dlaczego Klienci Refundis decydują się na współpracę z nami.

Odszkodowanie za opóźniony lot easyJet – niezbędne dokumenty i warunki ubiegania się o rekompensatę

opóźniony lot easyJetJeśli spotka Cię nieprzyjemna sytuacja związana z opóźnieniem lotu, to od razu pamiętaj, żeby gromadzić odpowiednie dokumenty. Będą one bardzo potrzebne, jeśli zdecydujesz się ubiegać o rekompensatę na podstawie rozporządzenia WE 261/2004.

Przede wszystkim pamiętaj, aby się odprawić i zachować na dowód tego swój boarding pass (kartę pokładową). Może być zarówno w formie tradycyjnej jak i cyfrowej. Zachowaj również potwierdzenie rezerwacji (zakupu), które najczęściej otrzymasz mailem lub w aplikacji mobilnej. Jeśli easyJet wysyła jakiekolwiek informacje o powodach opóźnienia lotu, to również warto je zachować.

Aby Twoje roszczenie o rekompensatę było skuteczne, musi zostać spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim opóźnienie musi wynikać z działania linii lotniczej, a jego minimalny czas wynosić 3 godziny. Kolejnym warunkiem jest terytorium geograficzne, ponieważ lot musi się odbywać choć w części w granicach krajów UE lub stowarzyszonych.

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

Odszkodowanie za opóźniony lot easyJet – w jakiej może być wysokości?

easyJet wypłaca odszkodowania zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004, co w pewnym uproszczeniu prezentuje poniższa tabela.

Od 3 do 4 godzin opóźnieniaWięcej niż 4 godziny opóźnieniaLot odwołanyOdległość
€250€250€250Mniej niż 1500 km
€400€400€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400€400€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300€600€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE
Od 3 do 4 godzin opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Więcej niż 4 godziny opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Lot odwołanyOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600Loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE

 

Dlaczego pasażerowie opóźnionych lotów decydują się na współpracę z Refundis?

Dzieje się tak najczęściej, gdy nasi Klienci zweryfikują kilka najistotniejszych dla nich założeń.

 • “Nie ponoszę żadnego ryzyka finansowego.”
  Całe ryzyko finansowe leży po naszej stronie. Zapłacisz nam tylko wtedy, gdy odszkodowanie od linii lotniczej trafi na Twoje konto.
 • “Nie muszę się angażować.”
  Od chwili przekazania nam stosownych informacji o locie i podpisania odpowiednich dokumentów możesz zapomnieć o sprawie. Oczywiście zawsze masz prawo do informacji o aktualnym statusie sprawy, ale to Refundis bierze na siebie ciężar kontaktowania się z liniami lotniczymi,  urzędami i portami lotniczymi. To naszą rolą jest weryfikacja zgodności informacji od easyJet ze stanem faktycznym.
 • “Nie będę zajmować się rzeczami, na których inni znają się lepiej.”
  Zapewne warto, żeby każda osoba znała swoje podstawowe prawa. Jednak przecież nie każdy musi potrafić ocenić, czy regulamin przelotów danej linii lotniczej jest zgodny z przepisami prawa i czy wynika z tego jakaś szansa na uzyskanie odszkodowania. Od tego są eksperci.
 • “Nie muszę się o nic upraszać.”
  Jeśli zlecisz nam dochodzenie odszkodowania, to ze względu na model rozliczeń właśnie nam będzie najbardziej zależeć na skutecznym zakończeniu sprawy. W przeciwnym wypadku cała nasza praca pójdzie na marne. Ten model wymusza na nas efektywność i sprawność w działaniu.

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

easyJet – opinie pasażerów

6,7/10 – średnia ocena easyJet wg użytkowników serwisu pasażer.com (na dzień 25 kwietnia 2019r.)

3,9/5 – średnia ocena easyJet wg użytkowników serwisu eSky.pl (na dzień 25 kwietnia 2019r.)

3,5/5 – średnia ocena easyJet wg użytkowników serwisu TripAdvisor.com (na dzień 25 kwietnia 2019r.)

72% – rating easyJet na podstawie użytkowników serwisu FlightRadar24.com (na dzień 25 kwietnia 2019r.)

easyJet – historia linii lotniczych

Kod IATA: U2

Kod ICAO: EZY

Data założenia: 1995

easyJet to brytyjska linia lotnicza, choć została założona przez Greka Steliosa Haji-Ioannou. Powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych jako linia niskokosztowa. Początkowo leasingowała jedynie dwa Boeingi, dziś operuje flotą ponad 320 Airbusów.

Ze względu na Brexit linia zdecydowała się otworzyć spółkę córkę w  Austrii, aby zminimalizować ryzyko biznesowe związane z lotami wewnątrz terytorium UE. Część samolotów jest przerejestrowywana na nowe spółki, a załogi otrzymują w nich nowe umowy. Zmiany te wprowadzono, aby Brexit nie wywarł negatywnych zmian na możliwości operacyjne przewoźnika.

Największym rywalem easyJet jest działający wg podobnego modelu Ryanair, który powstał 10 lat wcześniej, a dzisiaj operuje flotą ponad 430 samolotów.

Powiązane artykuły:

aktualizacja: 17.10.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych