Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!

Odszkodowanie za opóźniony lot KLM

Odszkodowanie za opóźniony lot KLM jest możliwe do uzyskania, gdy rzeczowy lot spóźniony był przynajmniej o 3 godziny z winy samego przewoźnika. Wysokość takiego odszkodowania może sięgać nawet kwoty 600 euro za każdego pasażera. Z tego artykułu dowiesz się:

 • czy możesz starać się o odszkodowanie i w jakiej wysokości,
 • jak oblicza się opóźnienie lotów,
 • jakie opinie o KLM mają inni pasażerowie.

Odszkodowanie za opóźniony lot KLM – kiedy starać się o odszkodowanie?

opóźniony lot norwegianStarając się o odszkodowanie najlepiej mieć wszystko dobrze udokumentowane, aby nasz wniosek nie został odrzucony ze względu na braki formalne. Powinniśmy gromadzić podczas feralnej podróży:

 • kartę pokładową,
 • rezerwację lotu,
 • udokumentowane dodatkowe wydatki,
 • oficjalne komunikaty od linii lotniczych,
 • zdjęcia tablic przylotów/odlotów.

Jeśli mamy te wszystkie dokumenty, to od strony formalnej powinniśmy być przygotowani. Jednak czasami nawet pomimo takiego przygotowania nie będziemy w stanie uzyskać rekompensaty. Dlaczego? Ponieważ linie lotnicze czasami twierdzą, że wielogodzinne opóźnienia nie były spowodowane ich zaniedbaniami. Bardzo często pasażerowie w tym momencie rezygnują z dalszego dochodzenia odszkodowania. Niesłusznie, bo co prawda dalsza dyskusja z linią lotniczą wymaga ustalenia stanu faktycznego zaistniałej sytuacji, jednak Refundis służy w takich sytuacjach pomocą i umożliwia wygranie sprawy z liniami.

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

Jak obliczyć opóźnienie

Trzy godziny to wartość graniczna warunkująca możliwość ubiegania się o odszkodowanie. Dlatego warto wiedzieć, że czas opóźnienia liczymy:

 • na lotnisku docelowym (nigdy startowym),
 • w momencie umożliwienia pasażerom opuszczenia samolotu,
 • porównując planowaną godzinę przylotu (arrival) z faktyczną godziną opuszczenia pokładu samolotu.

Takie zasady wynikają z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który doprecyzował nie dość jasne w tym zakresie przepisy rozporządzenia 261/2004.

W jakiej wysokości odszkodowanie za opóźniony lot KLM?

Wartość odszkodowania jest wypadkową odpowiednio liczonej odległości pomiędzy lotniskami startu i lądowania oraz dokładnego czasu opóźnienia.

Od 3 do 4 godzin opóźnieniaWięcej niż 4 godziny opóźnieniaLot odwołanyOdległość
€250€250€250Mniej niż 1500 km
€400€400€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400€400€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300€600€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE
Od 3 do 4 godzin opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Więcej niż 4 godziny opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Lot odwołanyOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600Loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE

 

Odszkodowanie za opóźniony lot KLM w Refundis – dlaczego warto

 • ZEROWE RYZYKO – całość kosztów związanych z obsługą roszczenia bierze na siebie Refundis. Jeśli wygramy dla Ciebie sprawę – podzielisz się z nami odszkodowaniem. Jeśli nie uda się odzyskać Twojego odszkodowania – nie poniesiesz żadnych kosztów.
 • BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI – organizacja całego procesu reklamacyjnego, przygotowywanie pism, odwołań i dowodów, a także niejednokrotnie konieczność reprezentacji w sądzie – to wszystko jest naszą odpowiedzialnością, a Ty nie musisz się tym przejmować.
 • NIE MUSISZ BYĆ SPECJALISTĄ prawa konsumenckiego, procesów reklamacyjnych,  nie musisz znać wyroków sądów krajowych ani Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ponieważ Refundis współpracuje z kancelariami, które są specjalistami w tych dziedzinach.
 • ZAUFANIE – Klienci nam ufają, ponieważ mają pewność, że jesteśmy po ich stronie.

KLM – opinie i ratingi

7,0/10 – średnia ocena KLM wg użytkowników serwisu pasażer.com (na dzień 10.04.2019)

4/5 – średnia ocena KLM wg użytkowników esky.pl (na dzień 10.04.2019)

4,0/5 – średnia ocena KLM od użytkowników TripAdvisor.com (na dzień 10.04.2019)

85% – rating KLM na podstawie opinii użytkowników FlightRadar24 (na dzień 10.04.2019)

KLM – o linii lotniczej

Kod IATA – KL

Kod ICAO – KLM

Data założenia – 1919

Baza – Amsterdam-Schiphol

KLM to holenderskie Królewskie Towarzystwo Lotnicze powstałe tuż po pierwszej wojnie światowej. Zostały założone w październiku 1919 roku, a pierwszy lot odbyły 17 maja 1920 roku na trasie z Londynu do Amsterdamu. W 1929 roku KLM otworzył regularne połączenie długodystansowe pomiędzy Amsterdamem a Dżakartą, które było w tamtych czasach najdłuższym regularnym połączeniem lotniczym. Odległość 11350 km, którą dziś samoloty są w stanie pokonać za pomocą jednego 13-godzinnego lotu, wówczas trwała 12 dni.

Dziś KLM jest w sojuszu lotniczym SkyTeam (razem m.in. z AirFrance, Alitalia, Czech Airlines, Air Europa). Korzysta głównie z samolotów Boeinga (średni wiek – 11,8 lat), ale ma do dyspozycji również kilkanaście maszyn Airbusa (średnik wiek – 9,9 lat).

Co to jest KLM Cityhopper?

Cityhopper to regionalne linie lotnicze należące do KLM, których główną specjalnością jest dowożenie pasażerów z różnych miast Europy na lotnisko w Amsterdamie, skąd mogą oni kontynuować swoją podróż na trasach długodystansowych realizowanych przez KLM.

 

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

aktualizacja: 17.04.2019

Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych