Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!

Odszkodowanie za opóźniony lot

 • Odszkodowanie za opóźniony lot przysługuje w każdej sytuacji, która nie wynika z winy pasażera, a z winy linii lotniczej.
 • Jeśli pasażer dotrze do celu z co najmniej trzygodzinnym opóźnieniem, może starać się  o odszkodowanie.
 • Wynika to z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego (261/2004). Ma ono zastosowanie tylko do przestrzeni powietrznej UE i obowiązuje na wszystkie loty z lotnisk UE.
 • W przypadku lotów z krajów niemieszczących się w tym zakresie obowiązuje Konwencja Montrealska.

Kiedy można starać się o odszkodowanie za opóźniony lot?

opóźniony lotO odszkodowanie za opóźniony lot można się ubiegać, o ile dokonaliśmy odprawy. Dlatego bardzo ważne jest zachowanie karty pokładowej, biletu lub potwierdzenia rezerwacji. E-mail, zdjęcie ekranu telefonu lub elektroniczna karta pokładowa także mogą być cennymi dowodami w sprawach o uznanie odszkodowania.

Nie zawsze jest jasne, kto ponosi winę za opóźnienie. Odszkodowanie przysługuje tylko wtedy, jeśli winna jest linia lotnicza. Przewoźnicy potrafią się zasłaniać  niespodziewanymi okolicznościami, dlatego warto znać swoje prawa.

Jeśli lot się opóźni, pasażer powinien koniecznie zachować wszelkie paragony za koszty, które musiał ponieść z powodu opóźnienia (posiłki, przewozy, noclegi). Bez takich dowodów nie będzie mógł się ubiegać o zwrot dodatkowo poniesionych wydatków wynikających z opóźnienia lotu.

Przydadzą się również dane dotyczące lotniska odloty, docelowego portu lotniczego, daty podróży, numeru rezerwacji i nazwy linii lotniczej. Przechowujmy również informacje od linii lotniczej dotyczące powodu opóźnienia lotu. E-maile, SMS-y, informacje w aplikacjach – to wszystko znacznie pomoże skutecznie wyegzekwować roszczenie.

Jak mierzyć czas opóźnienia?

Opóźnienie lotu mierzymy poprzez odjęcie czasu zadeklarowanego przez linię lotniczą na bilecie od faktycznej godziny dotarcia do portu docelowego. O ile ustalenie zaplanowanej godziny przylotu nie budzi wątpliwości (wystarczy spojrzeć na bilet), o tyle sprawdzenie faktycznej godziny dotarcia może mieć różne interpretacje.

Żeby raz na zawsze rozwiać wszelkie nieporozumienia i wątpliwości, to wypowiedział się w tej kwestii Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Z jego orzeczenia wynika, że rzeczywista godzina przylotu to moment, gdy drzwi samolotu zostają otwarte i pasażerowie mogą opuścić jego pokład. W ten sposób należy sprawdzać, czy spóźnienie samolotu było wystarczające, aby ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot.

 

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

 

Jakie odszkodowanie za opóźniony lot?

Wysokość należnego pasażerowi odszkodowania za opóźniony lot zależy od odległości, jaka miała zostać pokonana w trakcie lotu oraz czasu trwania samego opóźnienia. Odszkodowanie należy się już od 3 godzin opóźnienia. Jeśli spełniony jest ten warunek, pasażer może otrzymać:

Od 3 do 4 godzin opóźnieniaWięcej niż 4 godziny opóźnieniaLot odwołanyOdległość
€250€250€250Mniej niż 1500 km
€400€400€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400€400€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300€600€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE
Od 3 do 4 godzin opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Więcej niż 4 godziny opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Lot odwołanyOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600Loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE

Co więcej, jeśli pasażer nie będzie w stanie pojawić się na czas na lotnisku ze względu na opóźnienie poprzedniego lotu, a obydwa loty są częścią tej samej rezerwacji, przewoźnik musi zaproponować pasażerom trzy możliwości:

 1. Zwrot pieniędzy za bilet i bilet powrotny do miejsca, z którego wyruszył pierwszy lot, w najszybszym możliwym terminie.
 2. Zmianę planu podróży pasażera w taki sposób, aby umożliwić jak najszybsze przetransportowanie do miejsca przeznaczenia.
 3. Zmianę planu podróży pasażera, tak by umożliwić przetransportowanie do miejsca przeznaczenia w wybranym przez niego późniejszym terminie na takich samych warunkach, o ile w samolocie będą wolne miejsca.

Linia lotnicza, Urząd Lotnictwa Cywilnego, sąd.  Gdzie i jak starać się o odszkodowanie za opóźniony lot?

Jeśli mieliśmy nieszczęście być pasażerami opóźnionego lot, to ubiegając się o odszkodowanie, należy zachować odpowiednią kolejność działania. W pierwszej kolejności należy złożyć reklamację w odpowiedniej linii lotniczej, bo w innym przypadku otrzymamy odmowę rozpatrzenia sprawy. Tu warto zaznaczyć, że nie zawsze linia lotnicza, która sprzedała nam bilety, jest tą, u której powinniśmy składać reklamację.

Po wyczerpaniu ścieżki reklamacyjnej u odpowiedniego przewoźnika należy rozważyć kolejne działania. Może to być kontakt z odpowiednim urzędem nadzorującym ruch lotniczy (w każdym kraju Unii istnieje taki urząd, odpowiednik polskiego ULC) lub oddanie sprawy do sądu o odpowiedniej właściwości (sąd w kraju i mieście, który zgodnie z miejscem zdarzenia lub zarejestrowania linii lotniczej może rozpatrywać skargę pasażera). Każda z tych dróg rodzi różne konsekwencje, ponieważ wymaga różny zabiegów formalnych, opłat, oraz ustanawia inne rygory czasowe.

Czy warto ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot z Refundis?

 • Nie ponosisz żadnego ryzyka, ponieważ To nic nie kosztuje. Nasze usługi są bezpłatne do momentu wyegzekwowania odszkodowania.
 • Nie musisz się niczym zajmować. Możesz planować kolejne wyjazdy, ponieważ to my w tym czasie będziemy zajmować się Twoją sprawą.
 • Nie musisz poznawać polityk reklamacyjnych, trików i sposobów unikania wypłat przez linie lotnicze, bo my już je znamy.
 • Możesz nam zaufać, ponieważ nie poddamy się po pierwszej negatywnej odpowiedzi od linii lotniczej. Nam zależy równie mocno jak Tobie na jak najszybszej wypłacie odszkodowania.

Które linie lotnicze spóźniają się ponad 3 godziny?

Prawie wszystkie, choć nie wszystkim zdarza się to często. Dzieje się tak, ponieważ pasażerów przybywa, a linie lotnicze nie nadążają za popytem. Napinają więc siatki połączeń lotniczych do granic możliwości, co w konsekwencji jest jednym z powodów, dla których nie są w stanie obsłużyć ruchu zgodnie z planami. Regulacja unijna 261/04 powstała po to, żeby ograniczyć nieetyczne zachowania właścicieli linii lotniczych. Niektórzy z nich w pogoni za zyskiem nie liczyli się z konsekwencjami opóźnionych lotów dla pasażerów.

Linie lotnicze, w których dochodzimy odszkodowań.

Nie ma na liście linii lotniczej, w której spotkało Cię opóźnienie lotu powyżej 3 godzin? Twój lot był odwołany, a nie opóźniony? To nic nie szkodzi, ponieważ wystarczy wypełnić nasz formularz, a my sprawdzimy czy możesz ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot.

Podaj numer lotu i datę, a poinformujemy Cię o przysługującym Ci odszkodowaniu.

Lotniska, z których pasażerowie regularnie zgłaszają opóźnione loty.

POLSKA

 • Warszawa Okęcie (WAW)
 • Warszawa Modlin (WMI)
 • Wrocław (WRO)
 • Gdańsk (GDN)
 • Kraków (KRK)
 • Katowice (KTW)
 • Poznań (POZ)
 • Rzeszów (RZE)
 • Lublin (LUZ)
 • Bydgoszcz (BZG)
 • Zielona Góra (IEG)

EUROPA

 • Stansted (STN)
 • Gatwick (LGW)
 • Luton (LTN)
 • Heathrow (LHR)
 • London City (LCY)
 • Liverpool (LPL)
 • Manchester (MAN)
 • Dublin (DUB)
 • Amsterdam (AMS)
 • Bruksela (BRU)
 • Paryż-Charles de Gaulle (CDG)
 • Paryż-Orly (ORY)
 • Beauvais-Tillé (BVA)
 • Frankfurt (FRA)
 • Monachium (MUC)
 • Berlin-Schönefeld (SXF)
 • Berlin-Tegel (TXL)
 • Oslo (OSL)
 • Sztokholm (ARN)
 • Barcelona (BCN)
 • Burgas (BOJ)
 • Warna (VAR)
 • Heraklion (HER)
 • Rodos (RHO)
 • Zakintos (ZTH)
 • Korfu (CFU)
 • Kos (KOS)
 • Fuerteventura (FUE)
 • Palma de Mallorca (PMI)
 • Teneryfa (TFS)
 • Faro (FAO)

POZAUNIJNE PORTY LOTNICZE

 • Kijów (IEV)
 • Lwów (LWO)
 • Tel Aviv (TLV)
 • Moskwa-Szeremietiewo (SVO)
 • Antalya (AYT)
 • Hurgada (HRG)
 • Bodrum (BJV)
 • Marsa Alam (RMF)
 • Monastir (MIR)
 • Agadir (AGA)
Odszkodowanie za opóźniony lot
4.7 (93.85%) 13 votes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
free online course
Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych