Lot opóźniony o ponad 3h? Odwołany?
Nie wpuszczono Cię na pokład?
Uzyskaj nawet 2500 zł
odszkodowania

nie wybranoopóźnienieodwołanieoverbookingprzesiadkainne

Niniejszym akceptuję Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną serwisu Refundis.com dostępny na na stronie refundis.com/regulamin. Tym samym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich danych osobowych w celach realizacji umowy o świadczenie usług dochodzenia odszkodowania od linii lotniczych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Pełna treść polityki prywatności zawierająca informacje o sposobie przetwarzania danych osobowych oraz o prawach użytkowników serwisu dostępna jest pod adresem refundis.com/polityka-prywatnosci.

Na podstawie art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej Wydział VI Gospodarczy KRS pod numerem 0000739343, moich Danych osobowych w celach marketingowych (w tym w szczególności otrzymywania ofert marketingowych), wyrażam zgodę na przesyłanie przez spółkę Refundis sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu informacji handlowych (w tym w szczególności informacji o organizowanych konkursach, imprezach, promocjach cenowych), wyrażam zgodę na udział w ankietach oraz subskrypcję newslettera, drogą elektroniczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.).

Dziękujemy za zgłoszenie.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować o możliwej kwocie odszkodowania.
Jeśli znasz kogoś, kto miał bilet na ten sam lot,
daj mu o nas znać. Pomożemy i jemu!

Spóźnienie na lot przesiadkowy

Odszkodowanie za spóźnienie na lot przesiadkowy jest możliwe przy spełnieniu kilku warunków:

  • wszystkie etapy podróży muszą być wykupione w ramach jednej rezerwacji;
  • do ostatecznego portu docelowego doleciałeś z opóźnieniem trzech godzin lub więcej;
  • opóźnienie wynikało z winy linii lotniczej.

Wszystkie etapy podróży na jednej rezerwacji

Lot łączony może być realizowany przez jedną lub więcej linii lotniczych. Jeśli jednak wszystkie loty są znajdują się na jednej rezerwacji (czyli zapłaciłeś za całą podróż, a nie za poszczególne etapy), to operator lotu jest odpowiedzialny za terminowe przewiezienie Cię z miejsca początkowego do miejsca docelowego.

Sprawdź swoją rezerwację, aby upewnić się, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie.

Jak liczyć rzeczywiste opóźnienie lotu łączonego

Rzeczywiste opóźnienie liczymy w momencie dotarcia pasażera do celu i umożliwienia mu opuszczenia samolotu. Opóźnienia w miejscach pośrednich nie będą miały tu znaczenia. Nie można też sumować opóźnień na poszczególnych etapach podróży.

Najważniejsze co musisz sprawdzić, to czy opóźnienie na lotnisku docelowym było większe niż trzy godziny.

Odpowiedzialność za spóźnienie

Pamiętaj, że odpowiedzialność za spóźnienie nie zawsze leży po stronie linii lotniczej. Najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo pasażerów. Dlatego loty opóźnione ze względu na zapewnienie bezpiecznego przelotu nie będą stanowiły podstawy do uzyskania odszkodowania.

Istnieje również szereg innych sytuacji, które zwalniają linię lotniczą z obowiązku wypłaty odszkodowania. Zadaniem Refundis jest jest jednak sprawdzenie, czy powołanie się przez przewoźnika na tzw. nadzwyczajne okoliczności ma uzasadnienie w Twoim przypadku. Nie zawsze warto dawać wiarę, że opóźnienie nie wynikało z winy linii lotniczych.

Wysokość odszkodowania za spóźnienie na lot przesiadkowy

Wysokość odszkodowania ilustruje poniższa tabela.

Od 3 do 4 godzin opóźnieniaWięcej niż 4 godziny opóźnieniaLot odwołanyOdległość
€250€250€250Mniej niż 1500 km
€400€400€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400€400€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300€600€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE
Od 3 do 4 godzin opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€300loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Więcej niż 4 godziny opóźnieniaOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza obszar UE
Lot odwołanyOdległość
€250Mniej niż 1500 km
€400Loty wewnątrzwspólnotowe dłuższe niż 1500 km
€400Loty na odległości pomiędzy 1500 a 3500 km wykraczające poza granice UE
€600Loty na odległości ponad 3500 km wykraczające poza granice UE

 

Jak liczyć odległość dla lotów przesiadkowych

To zagadnienie budzi czasami uzasadnione wątpliwości, ponieważ wykładnia nie jest podana wprost w rozporządzeniu WE 261/04. Odległość jest istotna dla ustalenia wysokości potencjalnego odszkodowania. Czasami kilka kilometrów różnicy w odległości może skutkować zwiększeniem lub zmniejszeniem odszkodowania o kilkaset euro.

Ostatecznie stosujemy interpretację, jaką zastosował Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w swoim wyroku z 7 września 2017 roku. W przypadku lotów łączonych odległość mierzymy po tzw. ortodromie z portu lotniczego rozpoczęcia podróży do portu lotniczego zakończenia podróży. Nie ma znaczenia całkowita odległość przebyta w trakcie podróży ani to, gdzie miały miejsca przesiadki. Odległość liczymy tylko między miejscem startu i końca podróży.

O co zadbać?

  • Zapytaj się obsługi na lotnisku i zanotuj co spowodowało spóźnienie na lot przesiadkowy. Dopytaj o szczegóły.
  • Zachowaj dokument rezerwacji lotu. Najczęściej znajdziesz go w swojej skrzynce e-mail.
  • Poinformuj współpasażerów o możliwości ubiegania się o odszkodowanie w Refundis.
  • Zbieraj karty pokładowe i inne dokumenty podróży.
  • W przypadku przeciągającego się opóźnienia masz prawo do opieki ze strony przewoźnika. Zachowaj wszelkie paragony i rachunki, jeśli musiałeś samodzielnie opłacić sobie jedzenie, transport, nocleg.
  • Pamiętaj, że odszkodowanie należy się pasażerowi, a nie płatnikowi. Tzn. że w przypadku np. lotów służbowych to osoba podróżująca ma prawo do odszkodowania, a nie pracodawca.
Spóźnienie na lot przesiadkowy
5 (100%) 3 votes
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
Strona
główna
Wypełnij
zgłoszenie
Poinformuj
znajomych